Growing time value of money, investment, wealth financial concept. Hand holding coin, and US dollar bags on rising stacked coins, term sustainable fund, passive income for long term financial growth.

Firmowe video w "lejku sprzedaży"

Co to jest "lejek sprzedaży"

Lejek sprzedaży to uporządkowana forma prezentacji działań prowadzących do sprzedaży z uwzględnieniem takich elementów jak marketing internetowy, znajomość reguł zachowań klientów oraz budowanie relacji i zaufania między marką a potencjalnymi klientami. 

 

Samo określenie lejka sprzedażowego brzmi nieco szumnie, ale jak się jemu przyjrzeć i odnieść do naszych zachowań zakupowych w internecie, okazuje się nadwyraz oczywisty i intuicyjny. Już sama nazwa „lejek” nieco nam podpowiada. Musisz do niego wkładać (wlewać🤔)dużo, aby finalnie z niego coś wyleciało. Stożkowy kształt lejka natomiast sugeruje, że na początku jest czegoś więcej (szeroka część) a zmierzając ku jego dołowi czegoś jest mniej (wąska część).  

 

Jeżeli – zachowując tą symbolikę –  to co finalnie z lejka wylatuje to SPRZEDAŻ (decyzja zakupowa klienta), to co zatem dzieje się w górnej części lejka i zmierza ku dołowi. Mowa tu o procesie pozyskiwania klientów ze świadomością poszczególnych etapów tej – nazwijmy to –  relacji:  ZAZNAJOM—> WZBUDŹ SYMPATIĘ —>ZDOBĄDŹ ZAUFANIE—>ZAOFERUJ—> SPRZEDAJ

W największym skrócie można to sprowadzić do takich działań:

daj się znaleźć twoim przyszłym klientom 


umieść ich w swoim „lejku sprzedaży” – zwykle poprzez zapis do listy mailingowej kusząc pobraniem tzw.lead magnet jak poradnik, eBook, etc, ale też poprzez gromadzenie subskrybentów na swoim kanale YouTube lub fanpage’u na Facebook’u


podgrzewaj swój lejek (stale dostarczając wartościowy content)


daj coś gratis swoim odbiorcom (albo zaoferuj tańszy produkt)


zaoferuj produkt właściwy i sprzedaj

Jaka jest rola firmowego video w procesie lejka sprzedażowego

Przyglądając się wyżej wymienionym poziomom/etapom lejka sprzedażowego odrazu możemy zauważyć, że przynajmniej dwa z nich jednoznacznie kojarzą się z działaniami content marketingowymi, w tym video. Mowa o etapie wzbudzania sympatii do firmy i zdobywaniu do niej zaufania. To jest to słynne – wymienione wyżej – ”podgrzewanie”

Video świetnie się do tego nadaje, ponieważ od czasu pozyskania takiego obserwującego czy subskrybenta rozpoczyna się nierówna walka o utrzymanie tej relacji, a sprowadza się ona do walki o uwagę tychże obserwujących. Jak wiemy w dzisiejszych czasach łatwiej „namówić” kogoś do obejrzenia video niż do przeczytania tekstu, szczególnie kiedy mówimy o dłuższych formach. 

Co publikować w formie video

 Możliwości jest mnóstwo. Ogranicza cię tylko wyobraźnia. Możesz swoimi treściami dawać wiedzę, ciekawostki, możesz rozbawiać i edukować, informować i szkolić.. Zastanawiając się jednak nad tematami publikowanych filmów, cokolwiek by to nie było, stosuj jeden najważniejszy filtr decyzyjny wybierając treści i sprawdź:

CZY PUBLIKOWANE TREŚCI DADZĄ ODBIORCY WARTOŚĆ

Zobacz przykład firmowego filmu eksperckiego w naszej realizacji:

Dając wartość budujesz relację i zdobywasz zaufanie. Pokazujesz  się jako ekspert, dajesz się poznać bliżej. To ważne, bo cały czas jest tak, że „ludzie kupują od ludzi”. 

 

 

 

Grzegorz Jaszkiewicz 

KomunikacjaFirmy.PL

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

2021 © iProduktywnie Grzegorz Jaszkiewicz. All rights reserved.

Potrzebujemy kilku podstawowych

danych aby móc się z Tobą skontaktować